מחירון בעלי מקצוע

תקלות נפוצות במזגנים

מי לא נתקל במזגן שמפסיק לפעול בדיוק כשצריך אותו. אולי התקלה הנפוצה ביותר במזגנים היא כאשר המזגן פשוט מפסיק לקרר או לחמם. אנו יושבים בסלון ולפתע מרגישים שמשהו אינו כשורה. ניגשים למזגן, שולחים יד אל הפתח ומגלים שאמנם המזגן מוציא אוויר – אך האוויר אינו ממוזג.

מה עושים כאשר הגז במזגן נגמר?

כאשר המזגן פשוט מפסיק לקרר. לרוב מדובר פשוט בסיום הגז במזגן כאשר מדובר במזגנים ישנים, או בריחת גז מהצינור כאשר מדובר במזגנים חדשים. אמנם מזגן ביתי אינו כמו מזגן של רכב בו נגמר הגז כל כמה שנים, אך עדיין יש בלאי של המזגן ולפעמים צצה בעיה של בריחת גז

המזגן הפסיק לעבוד

אך הבעיה הנפוצה ביותר היא כאשר המזגן פשוט מפסיק לעבוד, שובק חיים. כאן כבר מדובר בבעיה רצינית יותר שרק בעל מקצוע ידע לאבחן. מזגנים מגיעים עם שירות ואחריות לכן כדאי להיעזר בה. כל טכנאי מזגנים ידי לאבחן את הבעיה ולפתור אותה במידת האפשר. ישנן סיבות רבות מדוע מזגן הפסיק לפעול, בין אם זה מנוע, סתימה או כל סיבה אחרת. תפקידכם הוא לשמור על ניקיון המזגן והפילטרים החיצוניים ככל הניתן ובמקרה של תקלה שאינה ביכולתכם – התקשרו לטכנאי מזגנים והוא בקלות יתפור את הבעיה.

פתרון תקלות במזגנים

לפעמים הבעיה היא פנימית (במדחס או במנוע) ודורשת טיפול גדול יותר. במקרה כזה רצוי להזמין איש מזגנים מקצועי ולטפל בבעיה כמה שיותר מהר. ניתן למצוא הרבה מאוד בעלי מקצוע שיודעים לטפל בבעיה, לברר מידע מדויק לגבי עלות ביקור טכנאי, עלויות של טיפולים ספציפיים, ואפילו עלות של חלפים. קיימים אתרים מיוחדים לכך, מחירונים של טיפול בתקלות נפוצות במזגנים, ואתרי אינטרנט המספקים מידע רב בנושא.

כיצד להימנע מתקלות - איך לתקן את המזגן

הדרך הטובה ביותר להימנע מתקלות במזגן היא לשמור עליו. אם תתחזקו את המזגן, תנקו אות הפילטרים כל כמה חודשים, ותפעילו בצורה חכמה – תצליחו לשמור עליו תקין זמן רב יותר. כמו כן זכרו – אין לכבות ולהדליק את המזגן בתדירות גבוהה מדי, וכאשר בכל זאת ישנן תקלות, אל תנסו לתקן אותן בעצמכם, כדי לא להחמיר את המצב ופשוט התקשרו והזמינו בעל מקצוע מוסמך.