מחירון בעלי מקצוע

ייעוץ מהנדס אינסטלציה בשיפוצים

תכנון של מערכת אינסטלציה, נחשבת לאחד  מהשלבים החשובים בעת בניית בית  חדש, או שיפוץ של בית ישן. יש להיעזר בכלים הנדסיים רבים, חשיבה שתהיה לוגית, תכנון מרחקים וכדומה. לאחר שתכנון זה כבר ייצא לפועל, אי אפשר יהיה להתחרט או לשנות, כי אם שבירת הקירות מה שיעלה את העלויות ויגרום לדחייה במועד סיום העבודה. זו הסיבה, שיש להיעזר עם ייעוץ מהנדס אינסטלציה בשיפוצים.
 

על מנת ללמוד להיות מהנדס אינסטלציה, יש ללמוד לימודי תואר. תחום זה, נלמד במסגרת לימודי הנדסה אזרחית וקבלנות בניין. כאשר אתם חושבים לפנות לייעוץ של מהנדס אינסטלציה, בקשו ממנו את ההסמכה המתאימה, כך תהיו בטוחים יותר.
 

הכנת תכנית האינסטלציה של המבנה או הבית- נספח סניטרי

כאשר אנו עורכים תכנית של הבית ע"י אדריכל, לכל תכנית כזאת, נוספת גם תכנית סניטרית. תכנית זו, הינה בעלת השפעה משמעותית על תהליך תכנון הבית או שיפוץ כללי שכולל גם תשתיות חדשות. תכנית זו, אחראית על ניקוזים, גגות מרפסות, חצרות אנגליים, הרחקה נכונה של מי גשמים מאזור הבית וכן ניקוז יעיל ונכון, אשר ישמור על המבנה לשנים. מהנדסי אינסטלציה, עורכים את התכנית ומעבירים אותה לאדריכל לאישור ומשם, לוועדה או למועצה. בכדי לחסוך את הצורך בתכנית העבודה, ניתן להכניס לנספח הסניטרי את כל הנתונים על מנת לבצע עבודה מושלמת שתכלול:

·         ניקוזי פנים

·         דלוחין

·         דגימות מים

את כל אלה, יש לקבל בתכנית העבודה של המבנה. מהנדסי אינסטלציה, יועצים גם, כאשר מתגלים ליקויים שונים, או שבבית מסוים שנרכש, לא היה תכנון נכון או בכלל לא בוצע בו תכנון. ניתן לקבל גם אישורים ממהנדסי אינסטלציה על תוספת של בריכת שחייה ושינויים  של עבודות אינסטלציה מול מכון כמו: איזוטופ, מכון התקנים ועוד. בבתים שיש לשפץ בצורה מאסיבית ויסודית.
 

ייעוץ מקדים עם מהנדס אינסטלציה ברכישת בית מיד שנייה לפני השיפוץ

אחת המערכות החשובות ביותר, בכל בית או דירה, הינה מערכת האינסטלציה, כי ללא תקינות של מערכת זו, קשה יהיה לנהל אורח חיים תקין. כאשר אנשים רוכשים בית או דירה מיד שנייה, הם יהיו מעוניינים לבדוק את מערכת הביוב והמים ולבדוק אותה יחד עם התכנית של המבנה. מהנדס אינסטלציה, יוכל לבדוק ולנורות לבעלי בתים, מה כדאי לשנות , מה יש להחליף, אם התשתית תקינה או שיש להחליפה בחדשה, הוא יבדוק את הניקוז, אם יש מרתף בבית פרטי מיד שנייה, הוא יבדוק וייעץ אם יש צורך במשאבה טבולה על פי המבנה והמרחק של מערכת הביוב למרתף ועוד.
 

מהנדס האינסטלציה יכתוב עבורכם תכנית אשר תכלול מפרט טכני והצעת מחיר שתכלול את  חומרי הגלם והעבודה. ייתכן והכנת תכנית זו, תגרום לכם להפתעה, כאשר ישנם ליקויים רבים במערכת הביוב והאינסטלציה, אך יש לתקן את הליקויים תחילה לפני התחלת השיפוץ ועיצוב מחדש של הבית הקיים.

המאמר באדיבות חברת קיזנר מהנדסי ויועצי אינסטלציה