מחירון בעלי מקצוע

הדברת טרמיטים - מקצועיות היא הפתרון

החלום הישראלי הוא לקנות דירה, לא חייבים חלל גדול מידי. גם דירת שלושה חדרים בפתח תקווה נכנסת תחת אותה הקטגוריה. במדינה בה מחירי הדיור הם בין הגבוהים בעולם נכס שהשם שלכם כתוב בטאבו שלו שווה הרבה. והינה, הגשמתם חלום, רכשתם דירה, שיפצתם, עשיתם מטבח חדש

ופתאום אורחים נוספים הגיעו,הם נראים כמו נמלים בהירות, אבל הם הרבה יותר גרועים.

נעים מאוד, תכירו את השכנים החדשים שלכם, הטרמיטים.

 

סימני זיהוי של הימצאות טרמיטים

שנייה לפני שאתם מזמינים מדביר שיבצע הדברת טרמיטים תדעו שבמבט ראשון טרמיטים עלולים להטעות ולהיראות ממש כמו נמלים, אך הצצה ארוכה יותר אל עבר המזיקים חושפת את ההבדל: מחושי הטרמיטים נטולי מפרקים ואילו מחושי הנמלים מורכבים ממפרק המאפשר גמישות של המחוש, הצבע שלהם מאוד חיוור, כמעט לבן ולחלקם יש אפילו כנפיים. מאחר ולא תמיד קל לזהותם על פי המראה שלהם אפשר למצוא סימנים מקדימים לפעילותם של טרמיטים בבית. הסימן הבולט ביותר שמעיד בוודאות על נוכחות של טרמיטים בבית הוא מעין תעלות בוץ דקיקות ברחבי הבית. טרמיטים מאוד רגישים לאור ואינם יכולים להיחשף אליו ותעלות הבוץ גורמות להם להגיע לכל מקור עץ בבית. הבחנה בנזקים שנגרמו זה מכבר לריהוט בבית, שנראה אכול או מכורסם, היא עוד דרך לדעת שיש לכם טרמיטים בבית, אבל אתם לא באמת רוצים להגיע לשלב הזה.

 

הגיע הזמן להדביר את המזיק

הדברת הטרמיטים היעילה ביותר אינה מבוססת על ריסוס כי אם על קידוח באמצעות ציוד מיוחד לאורך קירות הבית ובמרצפות ולאחר מכן הזרקה של חומר הדברה. שלא כמו הדברת עכברים או תיקנים כאן מדובר בפעולה מורכבת הרבה יותר. חיסולם של הטרמיטים הנמצאים בבית לא ימגר את הבעיה ובשביל לבצע את ההדברה בצורה מקיפה יש ליצור מעטפת רעילה שתמנע מהטרמיטים לצאת ולהיכנס לקן. חשוב לציין שלעיתים הקן נמצא גם חמש מטרים מתחת לפני הקרקע.

 

 

מקצוענות זה שם המשחק בהדברה

הדברת טרמיטים מצריכה עבודה קשה ומחושבת ולשם כך חשוב להזמין בעל מקצוע מנוסה. מדביר שלא יודע איך מתמודדים עם בעיית הטרמיטים עלול ליצור לכם יותר נזק מתועלת ולבזבז את זמנכם וכספכם. יש לבדוק רישיונות, לקבל כמה שיותר מידע מהמדביר על חומרי ההדברה והזמן בו צריך להיות מחוץ לבית אחר כך.

 

התשלום על הדברת הטרמיטים מחושב לרוב על פי מטר. אין ספק שהוא לא זול, אבל לא המחיר צריך להיות הפרמטר כי אם הניסיון והוותק שיש לחברת ההדברה שלכם. על מנת להפחית סיכויים לפגיעת טרמיטים חוזרת בעתיד הקפידו לאוורר סדקים ותעלות בקירות ומרצפות. במידה ואתם חיים בבית קרקע כדאי שתפזרו חצץ מסביב לבית ובעומק של עד 20 ס"מ, זה ידוע כצעד שיכול להרחיק את הטרמיטים.

 

טרמיטים ידועים כאורחים לא רצויים ולמרות המורכבות הרבה בעזרת כלים נכונים וניסיון בתחום ההדברה אפשר להרחיק אותם מהבית שלכם אחת ולתמיד.

 

המאמר נכתב בשיתוף חברת "אגרנט ארנון" המתמחה בהדברת טרמיטים