מחירון בעלי מקצוע

איך נתאים חיפוי קירות לעיצוב הבית

חיפוי קירות היא דרך קלה ולא יקרה להפוך את הבית שלכם למעוצב וייחודי יותר. החיפוי מתבצע על ידי הדבקת אבנים על גבי הקיר ולפי הוראות הדבקה ברורות אותן ניתן למצוא ברחבי הרשת או בעצות של אנשי המקצוע.

בנוסף, חיפוי קירות על ידי איש מקצוע אינה עבודה יקרה וכדאי לבדוק מהי עלותה אם תרצו לעשות זאת באופן מקצועי. אבל כדי לעצב ולבחור נכון, כדאי להבין מהו סוג העיצוב ואיזה סגנון חיפוי יתאים לו.
 

התאמת חיפוי קירות לעיצוב הבית שלנו

כדי להתאים את חיפוי הקירות לבית שלנו חשוב בתחילה להבין מהו סגנון העיצוב של הבית שאנו רוצים לחפות את הקירות שלו או של כל חלל אותו אנו מעצבים. חשוב לזכור שחיפויים ישנם רבים וניתן להתאים אותם לסגנון ולקונספט של החלל וקירות החדר שלנו.
 

סגנון ים תיכוני

עיצוב בסגנון ים תיכוני הוא אחד הסגנונות שלהם חיפוי קירות יכול להתאים ממש בצורה מושלמת. סגנון זה מתאפיין במוטיבים מעולם הצורות השייכות לים, לפסיפסים, לעצי הלימון, לצבעים העזים, לצמחייה הפראית, לעששיות האדומות, ולמסתורין. לכן חיפוי קיר באמצעות פסיפס עשוי עבודת יד הוא מושלם בעיקר באזורי המטבח, הכיורים ובחצר.
 

עיצוב כפרי

גם עיצוב כפרי נחשב מושלם לחיפוי קירות. הסגנון הגושני בעץ, בכבד, הצבעים החמים, גווני החמרה בריהוט, כולם משתלבים נהדר עם חיפוי אבן על הקירות המושלם באזורים שונים בבית כמו במטבח, על עמודים תומכים, מעל אח, באזור הכיורים על הגדרות מסביב לבית ובכניסה לבית.
 

עיצוב פרובאנס

עיצוב פרובאנס הוא העיצוב העתיק שמגיע אלינו מאירופה הקסומה. עיצוב זה מתבטא בריהוט עתיק, במדרגות לוליניות, במעקות מסתוריים, בסורגים בגווני טורקיז, במוצרי טקסטיל רומנטיים, ובהרבה חושניות.

בכל הנוגע לחיפוי קירות המראה שישלים את העיצוב הוא חיפוי באמצעות אבני בטון מאוירות בעבודת יד על קירות המטבח, מעל אח פעילה או לא פעילה, חיפוי על קירות אמבטיה ישנות – מה שיכול לשדרג דירות ישנות, ושלל חיפוי גרניט פורצלן.
 

לסיכום נאמר כי לא משנה באיזה חיפוי תבחרו חשוב שלחיפוי יהיה קשר לקונספט של עיצוב הבית. חיפוי נכון יכול לשדרג בית בצורה נהדרת, לחפות על קירות שאיבדו את צבעם, לכסות קירות הרוסים או מלוכלכים, לשדרג מטבחים וחדרי אמבט ישנים, ולהעלות את ערך הנכס שלכם.

בנוסף חשוב תמיד להתייעץ עם אנשי במקצוע לפני התחלה של עבודה מסוג זה, ולקבל כמה שיותר מידע באינטרנט אודות החיפוי ואופן ההדבקה וההרכבה.