מחירון בעלי מקצוע

איפה בבית כדאי להתקין מזגן

בעולם המזגנים קיימות שתי אסכולות לגביי מיקום התקנת המזגן הכדאית ביותר. ישנם את אנשי המזגנים שמעדיפים מזגן מרכזי, ומולם אלו הגורסים שעדיף להתקין מזגנים נפרדים בכל חדר. לכל גישה יש את היתרונות והחסרונות שלה.

מזגן מרכזי מול מזגן בכל חדר

הגורם הראשון הקובע היכן כדאי להתקין מזגן בבית, הוא צורת הבית. ישנם בתים בהם יש תשתית מוכנה להתקנת מזגן מרכזי ואז אין כאן שאלה בכלל. אם יש בדירה או בבית שלכם תשתית כזו, וודאי תעדיפו לנצלה לצורך השמת מזגן מרכזי. היתרון הברור במזגן מרכזי – חיסכון. גם במקום וגם בחשמל. אין צורך ביחידה חיצונית על הקיר וכדומה. אך ישנם יתרונות נוספים כמו: אפשר לווסת את האוויר בין החדרים לפי הצורך, לחסוך בחשמל ובכסף על ידי סגירת התריסים של אחד החדרים כאשר לא נמצאים ועוד. יש גם כאלה שאומרים שהכוח של מזגן מרכזי עדיף ולכן הקירור או החימום היוצא ממנו טוב יותר, אחיד יותר ופועל בזמן קצר יותר על הבית.

כל חדר והמזגן שלו 

מהצד השני, יש את אלו המעדיפים התקנת מזגן בכל חדר. כאן אפשר להצביע על היתרונות הבאים: מחיר זול יותר עבור מזגנים קטנים  - על פי רוב מזגן מרכזי יעלה הרבה יותר ולכן מאוד חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע ולהראות לו את החלל המדובר. רק כך תדעו איזה מזגן כדאי לכם לרכוש והיכן הכי טוב להתקין אותו.

מזגן עילי או תחתי?

כדאי להתייעץ עם מתקין מזגנים מקצועי שיידע בדיוק היכן כדאי להתקין את יחידת הקירור בבית. האם על הקיר במקום גבוה? או אולי דווקא למטה, ובאיזה כיוון של הקיר? לכל אלה ייתן מענה איש מקצוע. זכרו, התקנת המזגן היא פעולה חד פעמית ותשרת אתכם במשך שנים רבות - לכן עדיף לקבל  את השירות רק מאיש מזגנים מנוסה שידע להתקין את המזגן הטוב ביותר במקום המתאים ביותר בבית.

התייעצו עם בעל מקצוע

רק כך תוכלו למקם את המזגן החדש בנקודה המתאימה ביותר בחלל שלכם, בים אם בחדר השינה, בסלון או בכל מקום אחר בבית.